Cimtav Elektrik | Elektrik Panosu | Arnavutköy
Sayaç Panoları
Sayaç Panoları

Sayaç Panoları

Sayaç Panosu

            Mutlaka projeye uygun bir şekilde sayaç panosu çeşitleri ortak kullanım alanları içerisinde olmalıdır. Özellikle bu duruma elektrikli sayaç çeşitleri girer. Nem olmayan, tozsuz ve rutubetsiz noktalara, can ve mal güvenliğinin en iyi şekilde koruyacak bir biçimde yerleştirilmelidir.

            Kesinlikle proje onaylaması gerçekleştirildikten sonra, sayaç panolarının yerleri zorunlu olmayan durumlarda değiştirilemez. Müstakil evler kapsamında mutlaka sayaç, sayaç panosunun içerisinde olmalı ve evlerin yanında durmalıdır. Fakat iş yerleri kapsamında dış girişe de yine yerleştirilmektedir. Ayrıca kesinlikle dış etkenlerden zarar görmeyecek sağlam bir malzeme yapısında üretimleri gerçekleştirilmelidir.

            Birbirinden farklı seçenekler altında üretimleri gerçekleştirilen sayaç panoları, özellikle dolap tipi olarak tek bir parça halinde hazırlanırken aynı zamanda modüler olarak da hazırlanabilmektedir. Uygun görülmesi takdirde panolar üzerinde mutlaka kilit bulundurulmalı ve bu kilit tek tip olmak suretiyle görevli kişide kalmalıdır. Günümüzde dış ortam boyası ile boyanarak, dış etkilerden tamamen korunması suretiyle uzun yıllar kullanım şansını bu sayaçların getirmesi de büyük bir önem arz etmektedir. Mutlaka dışarıdan müdahale durumunun olanaksız bir hale getirileceği sistemler altında hazırlanmalıdır.

 

Sayaç Panoları, Sayaç Panosu, Elektrik Sayaç Panosu