Cimtav Elektrik | Elektrik Panosu | Arnavutköy
Kompanzasyon Panoları
Kompanzasyon Panoları

Kompanzasyon Panoları

Kompanzasyon Panosu

İşletmelerin güç kat sayılarını düzeltmek amacı ile kondansatör ve ölçü aletlerinin üst kısımlarında bulunan panolara kompanzasyon denilmektedir. Elektrik sistemlerinin daha iyi bir koşulda çalışmasını sağlamak amacı ile kullanılan kompanzasyon panosu yükler ile elektrik tesislerinin reaktif güçlerini karşılamaktadır. İşletmelerin güç kat sayılarının düzeltilmesi için bu ürün gereklidir.
 
Bütün elektrikli cihazlar aktif olarak enerji tüketir. Bunun dışında motorlu cihazlar ile beraber balanslar aktif enerjinin yanında reaktif enerji de tüketmektedir. Bu aşamada kompanzasyon panosu olmayan şirketlerde reaktif enerji bedeli ile beraber aktif enerji bedeli de ödenmektedir. Elektrik faturalarında reaktif kullanım adı kapsamında ücret ödenir. Aktif kullanımın ortalama olarak % 20 ve % 90 arasında fazlası olan bu ödeme şirketi ekonomik olarak zarara uğratmaktadır.
 
  Firmalar için son derece önemli olan bu ürün, tesislerin ihtiyaçları olan enerjiyi yeteri kadar almasını ve bunun karşılığında uygun fiyat ödemesini sağlar. Sizlerde firmanızda dengesiz tüketimin önüne geçmek istiyorsanız kompanzasyon panosunu mutlaka bünyenizde bulundurmalısınız. Bu ürün yalnızca firmalarda değil, beyaz eşyaların çok sık kullanıldığı evlerde de kullanılabilmektedir.

 

Kompanzasyon Panoları Kompanzasyon Panosu, Kompanzasyon Panosu Fiyatları, Kompanzasyon Panosu Malzemeleri